top of page

Walne Zgromadzenie Członków koła

15 kwietnia b.r. odbyło się Walne Zgromadzenie sprawozdawczo - wyborcze Członków naszego koła.


Zebranie było wyjątkowe pod kilkoma względami : po pierwsze, zakończył się długi okres panowania pandemii i w końcu pojawiła się możliwość zwołania walnego zgromadzenia o charakterze sprawozdawczo- wyborczym. Po drugie, kilku naszych Kolegów odebrało odznaczenia nadane przez wojewódzkie organy PZŁ.

Najważniejszym wydarzeniem były jednak wybory organów koła na następną- 5 letnią- kadencję oraz wybór delegatów na Okręgowy Zjazd Delegatów.

Zanim jednak nastąpiło to wszystko tradycyjnie podeszliśmy do miejsca, które upamiętnia naszych Kolegów, którzy już polują u Św. Huberta. Prezes zapalił znicz po czym oddaliśmy Kolegom hołd .

Przed wejściem do Bursztynówki wykonaliśmy pamiątkową fotkę zbiorową i wtedy pojawił się kurier z drzewkami owocowymi, które stanowią wkład w akcję sadzenia 100 tysięcy drzew na 100 lecie PZŁ. Nasze koło bierze czynny udział w w/w inicjatywie. Koledzy wzięli udział w rozładowaniu kilkuset drzewek, które posadzimy w granicach naszego obwodu.


Po przedstawieniu wszystkich potrzebnych sprawozdań Członkowie Zarządu otrzymali pełne zaufanie Kolegów w postaci jednomyślnego absolutorium za dotychczasową działalność. Następnie przystąpiono do wyboru składu Zarządu na następną kadencję. Z tym nie było żadnego problemu. Koledzy docenili dotychczasową działalność Zarządu.

Zarząd koła w obecnym składzie ( Maciej Jaśkowski- prezes, Mateusz Czepiżak- łowczy, Janusz Kulus- skarbnik, Leszek Parandyk- sekretarz ) został wybrany jednogłośnie do pełnienia dotychczasowych funkcji na następną kadencję. Gratulacje !

Skład Komisji Rewizyjnej zmienił się tylko w nieznacznym stopniu. Funkcje przez następne 5 lat piastować będą : Sebastian Wachowiak, Michał Buchert oraz Józef Nowicki. Również gratulujemy!

Obdarzeni pełnym zaufaniem Walnego Zgromadzenia Koledzy na Okręgowy Zjazd Delegatów to Maciej Jaśkowski oraz Mateusz Czepiżak. Gratulacje !

Tyle o wyborach. Należy podkreślić, że wszystkie głosowania odbyły się jednomyślnie, co jest dzisiaj już chyba rzadkością podczas tego typu zebrań i świadczy o dużym zaufaniu, jakie wzbudzają wybrani Koledzy.


W dalszej części zgromadzenia wręczono coroczne nagrody dla Kolegów, którzy wyróżnili się w zakresie prac ( Koledzy Marcin Janeczek, Ryszard Czepiżak, Michal Buchert) oraz pozyskania zwierzyny ( Mateusz Czepiżak, Maciej Jaśkowski, Stanisław Czepiżak). Wyróżniono też Kolegów, którzy przodowali w pozyskaniu drapieżników ( Maciej Jaśkowski, Mateusz Czepiżak oraz Stanisław Czepiżak).

Ważnym wydarzeniem było wręczenie odznaczeń " ZASŁUŻONY DLA ŁOWIECTWA ZIELONOGÓRSKIEGO "Z rąk Prezesa koła w/w odznaczenia otrzymali Koledzy: Michał Buchert, Michał Jaśkowski, Leszek Parandyk oraz Kostiantyn Sadovyi . Wszystkim Kolegom składamy serdeczne gratulacje !


Dalej działo się jak zwykle dużo, czyli dyskusje i opowieści aż do późnego wieczora.

W załączeniu kilka fotek

Darz Bór

Andrzej Sidoruk

Comments


bottom of page