top of page

Myśliwi zbierają na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W tym roku po raz piąty dwa zaprzyjaźnione koła łowieckie -"KNIEJA" Rogoziniec i "HUBERT" Zbąszyń - zorganizowały polowanie integracyjne.

Nie bez powodu jest ono organizowane już od kilku lat w drugi weekend stycznia, bowiem w tym czasie trwa Finał WOŚP.Tak też było w tym roku.

Polowanie miało miejsce 12 stycznia w sobotę, tuż przed 27 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Biorąc sobie do serca hasło WOŚP "... pomaganie jest dziecinnie proste..." oraz szczytny cel, na jaki zostaną przeznaczone zebrane w tym roku środki finansowe

( zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych), uczestnicy polowania tj. myśliwi, podkładacze, naganiacze oraz osoby z obsługi polowania, zebrali rekordową sumę w kwocie 930,13 PLN.

BRAWO KOLEDZY !!!

Jest to rekordowa kwota, jaką uzbieraliśmy na rzecz WOŚP na przestrzeni wielu lat, bowiem jak już wcześniej wspomniałem, KŁ "KNIEJA" Rogoziniec uczestniczy w tej szlachetnej akcji i kwestuje od ośmiu lat, mając swój identyfikator i stosowny certyfikat. Natomiast w tym roku po raz trzeci do zbiórki dołączyli Koledzy z KŁ "HUBERT" Zbąszyń.


Rekordowa suma w kwocie 930,13 PLN została przekazana do Sztabu WOŚP w Zbąszynku, z którym współpracujemy od początku naszej przygody z Wielką Orkiestrą i gdzie otrzymaliśmy stosowne podziękowanie jako niekwestionowani liderzy wśród kwestujących wolontariuszy.

Tekst: Maciej Jaśkowski

Zdjęcia: Andrzej Sidoruk


bottom of page