top of page

Uroczysta promocja monografii „Łowiectwo i leśnictwo w powiecie świebodzińskim i nie tylko …

Koleżanki i Koledzy, nadszedł w końcu długo oczekiwany w naszym środowisku myśliwych i leśników, dzień promocji monografii kół łowieckich powiatu świebodzińskiego. Jest to dla nas szczególne wydarzenie, ponieważ książka ta opisuje zarówno genezę powstania łowiectwa na ziemi świebodzińskiej, jak również bogatą historię kół łowieckich, która sięga w niektórych przypadkach 70 lat.

Dlatego składamy wielki ukłon Koledze Janowi Mielżyńskiego – autorowi tej monografii, jak również osobom współpracującym z autorem, które dostarczyły wiele ciekawych i interesujących materiałów, bez których książka ta by nie powstała. Szczególne podziękowania należą się również sponsorom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel i przyczynili się do wydania monografii, finansując w znaczącym stopniu koszty związane z jej publikacją.

Organizatorzy promocji książki doszli do wniosku, że tak ważna uroczystość, powinna się odbyć w godnym do tego miejscu. Dlatego ustalono w porozumieniu z RDLP w Zielonej Górze, że będzie to Ośrodek Wypoczynkowy „LEŚNIK” w Łagowie, którego gospodarzem jest Nadleśnictwo Świebodzin.

Zainteresowanie spotkaniem i frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów, przybyła większość zaproszonych gości oraz liczne grono myśliwych z kół łowieckich ziemi świebodzińskiej z pocztami sztandarowymi.

Prezes ORŁ Kol. Andrzej Skibiński wraz z Przewodniczącymi ZO PZŁ Kol. Jackiem Banaszkiem z Zielonej Góry i Kol. Wojciechem Pawliszakiem z Gorzowa, wręczyli autorowi książki Kol. Janowi Mielżyńskiemu oraz Nadleśniczemu Nadleśnictwa Świebodzin Lechowi Kołdyce, stosowne na tą okoliczność Certyfikaty Amicus Venator.

Następnie koordynator tego przedsięwzięcia Kol. Maciej Jaśkowski razem z autorem, wręczyli pierwsze egzemplarze monografii sponsorom, którzy pomogli sfinansować jej wydanie m.in. dyrekcji RDLP w Zielonej Górze, Nadleśniczym Nadleśnictw : Świebodzin, Babimost, Sulechów, Torzym i Trzciel. Ponadto lokalnym władzom samorządowym : staroście świebodzińskiemu, burmistrzom Świebodzina, Zbąszynka i Torzymia oraz wójtom Łagowa, Lubrzy, Skąpego i Szczańca. Spośród przedsiębiorców książkę z dedykacją autora otrzymał nasz Kolega Jan Olszewski, właściciel Salonu Myśliwskiego „Złoty Róg”. Wyróżnieni zostali również liczni Koledzy myśliwi, którzy współpracowali z autorem.

Po części oficjalnej, wszyscy uczestnicy uroczystości, zostali zaproszeni na degustację dziczyzny kulinarnej, gdzie mieli również możliwość podzielić się wrażeniami i wyrazić swoją opinię na temat świeżo wydanej monografii.

Maciej Jaśkowski


bottom of page