top of page

POWIATOWE OBCHODY ŚW. HUBERTA KÓŁ ŚWIEBODZIŃSKICH


Po raz pierwszy świebodzińskie koła łowieckie przy współudziale zaproszonych kół z Zielonej Góry, Babimostu, Przygubiela, Zbąszynia i Brójec, spotkały się na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu by razem świętować dzień naszego Patrona Św. Huberta. Pogoda dopisała.

Po mszy świętej w intencji myśliwych i ich rodzin, najwyższym odznaczeniem ZŁOM został uhonorowany honorowy prezes KŁ „Knieja” Rogoziniec Kol. Józef Jaśkowski a SMZŁ Kol. Ryszard Kaczmarek.

Posadowskie Towarzystwo Jeździeckie zaprezentowało zebranym na uroczystości tradycyjną pogoń za lisem a Kurkowe Bractwo Strzeleckie oddało salwy honorowe z armat hukowych na cześć św. Huberta. Mistrz Europy w wabieniu jeleni Kol. Jan Skrzetuski dał pokaz wabienia, który zachwycił wszytkich zebranych.

Było jeszcze tego dnia wiele atrakcji jak np. pokaz sokołów z Klubu Sokolników przy ZSzL w Rogozińcu, koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołu De Lux z tejże szkoły, konkurs strzelecki z broni pneumatycznej, konkurs na nalewkę myśliwską, plastyczny z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wlkp. i Gimnazjum w Szczańcu, wirtualna strzelnica myśliwska i laserowy trenażer strzelecki wystawiony przez Salon Myśliwski ZŁOTY RÓG oraz występy sygnalistów myśliwskich.

Była również mała wystawa trofeów łowieckich wystawiona przez myśliwych z K.Ł. KNIEJA Rogoziniec i DĄBROWA Świebodzin, a wszystko zakończyła wspaniała biesiada myśliwska przygotowana przez koła łowieckie, połączona z degustacją dziczyzny kulinarnej.


bottom of page